FAQ - czyli często zadawane pytania przez pacjentów

1.

Co należy zrobić przed zabiegiem?

Skonsultuj się z lekarzem. Po wysłuchaniu Twoich oczekiwań względem zabiegu, lekarz oceni wygląd skóry Twojej twarzy, badając przy tym miejsca, które zostaną poddane zabiegowi. Jeśli którekolwiek z opisanych poniżej objawów pojawiają się u Ciebie, upewnij się by poinformować o tym lekarza przed zabiegiem. Te objawy to: choroby autoimmunologiczne, alergie, nadwrażliwość na kwas hialuronowy, przerośnięte blizny, imunoterapeutyczne leczenie, choroby skórne, ciąża i okres laktacji. Poinformuj także o poprzednich zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, lub przebytych chorobach typu grypa czy przeziębienie. Dodatkowo na tydzień przed zabiegiem nie zażywaj leków przeciwkrzepliwych jak np. preparaty z ginkgo, aspiryny czy większych ilości witaminy C. Zabieg nie jest przeznaczony dla osób poniżej 18 roku życia.

2.

Jak przebiega zabieg?​

Jest to zabieg niechirurgiczny i bezpieczny. Przed zabiegiem może zostać podane znieczulenie miejscowe w miejsce iniekcji. Małe ilości kwasu hialuronowego zostaną podane przez cienką igłę powodując pobudzenie kwasu hialuronowego pod skórą. W zależności od ilości leczonych miejsc zabieg trwa od 15 do 30 minut.

3.

Czy efekt jest zauważalny natychmiastowo?​

Efekt wypełnienia zmarszczek jest widoczny natychmiastowo. W przypadku mezoterapii, efekt końcowy będzie widoczny po dwóch, trzech seriach zabiegów.

4.

Co należy robić po zabiegu?

Należy schładzać leczone miejsca. Unikać alkoholu i papierosów przez minimum 24 godziny po zabiegu. W dodatku, jest to niezmiernie ważne by unikać nadmiernego nagrzewania (np. opalania, solarium, sauny) co najmniej przez pierwszy tydzień po zabiegu oraz nie zażywać antykolagulantów w tym okresie.

5.

Jak długo utrzymuje się efekt?

W zależności od wieku, stanu skóry, stylu życia, indywidualnych nawyków oraz głębokości miejsca iniekcji, efekt będzie widoczny od 6 do 12 miesięcy ( w niektórych przypadkach nawet dłużej).​

6.

Co należy zrobić gdy efekt przestaje być widoczny?

Ponieważ kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry, po pewnym czasie następuje jego degradacja. W takim wypadku rekomenduje się powtórzenie zabiegu. Regularne zabiegi opóźniają proces starzenia się skóry.

7.

Jakie istnieje ryzyko efektów ubocznych?

Działania uboczne związane są głównie z iniekcją i są one widoczne poprzez zaczerwienienie i opuchliznę (które mogą utrzymywać się przez jeden dzień), lub w rzadkich przypadkach w formie krwiaka, który może zostać łatwo przykryty makijażem.

8.

Czy efekt zabiegu jest trwały?

Podobnie jak naturalny kwas hialuronowy, tak i ten zawarty w preparatach amalian ulegnie stopniowej degradacji i zostanie wchłonięty przez organizm. Czas rozłożenia się kwasu jest zależny od szybkości absorbcji wypełniacza przez Twój organizm. Jeśli nie zdecydujesz się na ponowny zabieg, Twój wygląd powróci do stanu z przed zabiegu.

Produkty amalian® dostępne są w sklepie

biale zamiast czarnego